Jedná se téměř o jedinou sérii svého druhu. Tato série má v současnosti celkem čtyři díly:
Battlefront, Battlefront II, Battlefront renegade squadron, Battlefront elite squadron.
Společně z hrou Republic Comando je tato série dosud jedinou Star Wars střílečkou.První díl Platformy: PC, PSP
Začátek celé série. Ihned po spuštění hry se nám zobrazí nádherně vizuálně provedená nabídka. Vytvoříme si svůj profil a zvolíme si obtížnost. Na výběr máme jako ve většině her, celkem ze tří obtížností.
Jako v každé hře zde, i máme kolonky, jako nastavení a podobně. Ale nás budou nejvíce zajímat tři kolonky. A tím jsou: Kampaně
Galaktický conquest
Instantní akce

Kampaně
V kampaních máte za úkol zvítězit v několika předem nastavených lokacích.
Kampaň je rozdělena na dvě části - Klonová válka a občanská válka
Je na vás, kterou část kampaně se rozhodnete plnit dříve.
V kampaních si zahrajete za celkem čtyři strany. Těmi jsou : Republika a Separatisté
Impérium a Povstalci

Kampaň v tomto díle není příliš zábavná, jelikož v ní nemusíte plnit žádné složité úkoly. Stačí jen pobít příslušný počet nepřátel a máte vyhráno. Dalo by se říci, že se od instantních akcí téměř neliší. Rozdíly jsou nepatrné. Například že v kampani bojujete z přesilou nebo proti přesile ale i tak je zvítězit velmi jednoduché. Nebo bojujete proti gunganům, či Strážím z naboo.
A u separatistů v prvních misích máte místo superbitevních k dispozici pouze bitevní (v této hře mezi tím není absolutní rozdíl).

Galaktický conquest

V tomto díle není bohužel příliš zajímavý. Jde o jednoduchý systém. Zvolíte si stranu a vaším úkolem je dobít galaxii respektive postupně dobít veškeré planety, které vidíte na své obrazovce. První na tahu jste vy, vyberete si planetu na kterou chcete zaútočit a kliknete na ní. Ocitnete se v bitvě, vyhrajete-li ji, což je poměrně lehké, získáte planetu s ní i její bonus, který můžete využít dál. Možná čekáte že nyní bude na řadě nepřítel. Omyl. Nepřítel je na tahu pouze ve chvíli pokud prohrajete bitvu. To znamená, vyhráváte-li jste pořád na tahu. Prohráváte-li je na tahu neustále nepřítel.
Některé planety musíte obsazovat na dva tahy. Důvodem je to, že hra obsahuje dvě mapy této planety. Planety nad kterými má kontrolu nepřítel jsou rudé. Planety, nad kterými máty kontrolu jak vy tak i nepřítel mají bílou barvu. Vaše planety jsou zelené. V případě, že dobijete všechny planety, které vidíte na obrazovce. Zobrazí se vám na obrazovce hlavní planeta vašeho nepřítele. Tu pokud obsadíte, Jste vítězem galaktický konkvest pro vás končí.

Hlavní planety: Republika - Kamino Impérium - Endor
Separatisté - Geonosis Povstalci - Hoth

Instantní akce: O instantních akcích není třeba se rozepisovat. Zvolíte si lokaci (planetu) a druh války (Klonová nebo Občanská). Jsou i planety, kde lze zvolit jenom jeden druh například Hoth nebo Geonosis. Pak už jen vesele hrajete.

Způsob boje
Způsob boje je sice nereálný ale za to je opravdu akční. Jelikož míříte neustále (kolečkem které vidíte na obrazovce) dokážete mířit poměrně přesně i za běhu. Z toho je jasné, že při boji nemá příliš význam se krýt. Při boji máte k dispozici celkem pět tříd, z různými zbraněmi.
Těmi jsou: Voják z puškou (Vhodný pro boje na blízko, pravděpodobně nejvíce používaný)
Voják z raketometem (hodí se, pokud potřebujete zlikvidovat nepřátelskou těžkou techniku např.: tank)
Voják z odstřelovací puškou (vhodný na vzdálené cíle)
Pilot (Jeho primárním účelem je opravovat, může také léčit sebe a ostatní hráče.
Kromě svářečky má u sebe brokovnici, též vhodný na blízko)
Speciální třída (Závisí na tom, za koho hrajete)
Republika - Jet trooper (má jet pack a MP luncher )
Impérium - Dark trooper (má jump pack a Brokovnici velkého rozptilu)
Separatisté - Droideka (může použít štít)
Povstalci - Wokie (Odolnější než ostatní třídy, má bowcaster a granátomet)

Úkol každé bitvy
- obsadit co nejvíce území a zlikvidovat co nejvíce nepřátel. Území obsadíte tak, že počkáte v místě kde září bílé nebo rudé světlo, do doby než se přebarví na zeleno. Máte-li pomoc přebarví se rychleji.

Technika

Kromě pěchoty můžete využívat spousty strojů, například děla.
Nebo pozemní techniku, jako je AT-TE, AAT, AT-AT, AT-RT...
Kromě pozemní techniky můžete používat také stíhačky a to i přes to, že v tomto díle nejsou vesmírné bitvy.

Výtvarná stránka:
Co se tohoto týče jsou je tento díl poměrně jednoduše, ale pěkně udělaný.
Grafické požadavky jsou minimální. Nic méně chybí spousta planet, protože tato hra byla vytvořena, ještě před epizodou tři. Díky tomu upozorním na malý detail a tím je to, že nemůžete hrát za klony v brnění fáze 2.
Můj názor:
Hru bych doporučil hlavně fanoušků star wars, nebo lidem, kteří mají zálibu ve střílečkách.
Nic méně si myslím, že to není nejlepší díl z této série. ale stojí za to, si ho zahrát.

Děkuji všem, kteří si tento článek přečtou, brzy přidám články o dalších dílech této unikátní série. Zároveň prosím, aby nikdo toto téma už nezačínal, mám kompletně prostudované všechny díly.