Platformy: PSP

Další pokračování série battlefront, tentokrát se budeme věnovat dílu renegade squadron.
(v překladu Odpadlická letka)
Tento díl mě opravdu nezaujal, dovolil bych si říct, že je o mnoho slabší, nežli díl předchozí.
Pravděpodobně k vůli tomu, že tvůrci ještě neuměli hru dobře adaptovat pro PSP.


Hned po spuštění si zvolíte opět z dvou obtížností. Tentokrát nabídka v menu není opět příliš zajímavá. Tentokrát nás nebudou zajímat pouze tři kolonky ale ještě kolonka "Vytváření".
Novinkou hry, je vytváření si vlastního vzhledu a vlastních tříd. Doporučuji se hned po spuštění nastavit v nabídce alternativní ovládání.Kampaně
Tentokrát příliš nepotěší milovníky klonových válek. Přišli mi mnohem méně zábavné, nežli v minulém díle. Děj se odehrává v době občanské války. To přesně od doby Bitvy o Yavin 4 až po bitvu o Endor. Tentokrát si zahrajete za povstalce. Pod vedením Hana Sola a Generála Koty.
To mě moc nepotěšilo, protože povstalce příliš v lásce nemám. Nic méně to je velmi individuální, jelikož každý si oblíbí jinou stranu. Důvod, proč si myslím že kampaň je nepovedená tkví v její obtížnost, a stylu. V minulé díle jste měli omezený počet sil, zatímco nepřítel měl nekonečno. Pakli že jste síly ztratily. Prohráli jste. Vyhrát bylo možno jen splněním, všech úkolů. Tentokrát už nemáte omezené síly, takže stačí pouze plnit úkoly a máte vyhráno.
Jediný způsob, jak je možno selhat, je neubránit nějaké území.
Dokonce ani úkoly mi nepřišli příliš zajímavé, byli poměrně jednoduché. Příběh kampaně se je pravděpodobně více čerpán s knih, nežli z původních filmů. to mě také příliš nepotěšilo. Celkově bych kampaň zhodnotil jako ne příliš povedenou, oproti předchozímu dílu. Jediné její plus, je podle mě v tom, že si zahrajete na spoustě rozmanitých soustavách.

Galaktický conquest
Ten prošel obrovskou změnou. Bohužel jako v kampaních si ani zde, nezahrajete ani za Republiku (má nejoblíbenější strana) ani za separatisty. Jde o jediný díl, kde si můžete vybrat v Galaktickém Conquestu pouze ze dvou stran. Tím jsou povstalci a impérium. To mě taktéž nepotěšilo, protože Galaktický Conquest hraji nejčastěji a raději mám období klonových válek.
zapnete-li tento mód, objeví se před vámi mapa vesmíru, rozděleného celkem do čtyř regionů.
Vaše planety jsou označeny modře, rudé planety patří nepřátelům. Bílé planety jsou neutrální.
Tentokrát je conquest rozdělen na čtyři tahy:

Treasury (pokladna) - V tomto tahu se vám objeví tabulka, kde je přehled vašich financí a planet.

Purchase (Nákup) - V tomto tahu nakupujete vojáky ( v tomto díle můžete ovlivnit, kolik vojáků je na vašich planetách, takže bitvy budou často nevyrovnané, takže i zábavnější),

Movement (přesuny) - V tomto tahu Můžete útočit na nepřátelské planety, nebo okupovat neutrální. Rozdíl je pouze v tom, že neutrální zaberete bez boje, zatímco o nepřátelské musíte bojovat. Pokud se vám o danou soustavu nechce bojovat, můžete si zvolit simulaci bitvy.
To ovšem nedoporučuji, protože bitvu nemůžete ovlivnit na bitevním poli, ale pouze takticky.
Vyhraje tedy strana, která má početní a bonusovou převahu. V případě že zvolíte klasický boj můžete vyhrát i zdánlivě nevyhratelné bitvy, nebo alespoň způsobit nepříteli veliké ztráty.

reinforces (Posílení) - V tomto tahu můžete posílit jednu soustavu, na úkor druhé.
K posílení planety můžete využít i tahu Přesuny.

(Bonusy a důstojníky si můžete kupovat během všech tahů)

bonusy
(Logistika - při tomto vylepšení můžete mít více vojáků na planetách
Pozemní technika- vaše síly budou lépe bojovat
Vesmírná technika - budete mít k dispozici více druhů stíhaček)

Důstojníci ( Abyste mohly koupit důstojníka, musíte mít kontrolu nad jeho regionem. Každý důstojník má nějaké speciální vylepšení. Například zlevnění všech bonusů a důstojníků o padesát procent)
Můžete si též přepnout na pohled nepřítele, a uvidíte, jaké bonusy a důstojníky má zakoupeny nepřítel.

Instantní akce
Opět se nic nezměnilo. Zvolíte si lokaci, mód a hrajete. Instantní akce jsou jedinou částí hry, kde si můžete zahrát i klonové války. Bohužel na většině planetách je stejně možno nastavit pouze občanskou válku. Tento díl je velmi bohatý na planety, je v něm obrovské množství planet z knih. Například: Poz Piti, Kariban (Maraband), Salucamy, Old Mantel atd.
Řekl bych, že rozmanitost lokací je největším plusem hry. Dále si zahrajete za spoustu hrdinů.
Zvláště povstaleckých například: Han Solo, admirál Ackbar a podobně.
Bohužel u hrdinů se světelným mečem nemůžete zaujmout pozici krytí proti střelám.
střeli se vám odrážejí automaticky, kvůli tomu často nepřesně a zhruba jen polovina.
Hrdinové jsou tak příliš zranitelní.

Vytváření vzhledu a výzbroje

Jak už jsem řekl, v tomto díle nejsou pevně dané třídy, vlastní třídu si vytváříte.
A to ve dvou fázích.
První fází je vzhled, můžete si vybrat jakou bude vaše postava mít barvu, jakou helmu, nebo hlavu, jaké bude jednotky, nebo rasy.
Druhou fází je vzhled. Můžete si vybrat libovolné zbraně podle vaší chuti. Odolnost a rychlost třídy. Zbraně a schopnosti nesmí dohromady stát více než sto kreditů.
Bohužel, můžete mít uloženou pouze jednu třídu. To je nepohodlné, v případě potřebujete-li změnit na krátkou dobu jinou zbraň, musíte přetvořit svou třídu a potom jí opět přetvářet zpět.

Pozemní bitvy

Úkol pozemních bitev zůstává pořád stejný. Záleží, jaký mód si zvolíte. Módů je méně, než v předchozím díle.

Vesmírné bitvy
Ty zůstali stejné, ne-li horší. Loď už můžete likvidovat pouze zvenčí, protože vnitřní dveře jsou u lodí nepřístupné. Výjimkou je imperiální destruktor, v něm jsou jedny dveře otevřené.
Loď můžete pouze likvidovat z venčí. Proto naloďování nemá příliš velký smysl. Podpůrné lodě ve flotile už také nelze likvidovat, můžete pouze zničit jejich kanóny. Interiéry Všech lodí jsou stejné, jako v minulém díle. Jedinou novinkou ve vesmírných bitvách je, že v některých se vyskytují vesmírné stanice mezi vaší a nepřátelskou lodí. Tuto stanici je možno obsadit.
Módy pro vesmírné bitvy zůstávají stejné.

Celkově bych tento díl zhodnotil, jako velmi nepovedený. Vydržel jsem ho hrát pouze tři dny a poté jsem se opět vrátil k Battlefront Elite squadron, o kterých si povíme příště.
Na hře mi velmi vadilo, že klonové války bylo možné si zahrát jen v instantních akcích.
Jediné co se mi líbilo, byla rozmanitost planet.


Opět děkuji všem čtenářům, příště budu psát o posledním díle série battlefront.
Tím jsou Elite squadron