Typy a triky
Pokud dohrajete hru na všechny obtížnost a získáte veškerá ocenění ( například zlikvidování pěti stíhaček, přežití jedné bitvy) otevřou se vám všechny zbraně, pro vytváření vlastních tříd.
Vytvořte si celkem tři třídy, z kterými vyhrajete i ty nejnáročnější bitvy:
1 třída: kulomet (chaingan), svářečka, lehké granáty, automatické dělo, level životů 1,
level rychlosti1, level rychlosti obsazování území 2.
(Tato třída se hodí do všech podmínek, je velmi universální. Hodně vydrží, rychle obsazuje území. Z kulometem se dobře bojuje na dálku. Automatické dělo odvede pozornost, občas nahraje body.)
2 třída: brokovnice, naváděná raketa, těžké granáty, level životů 2, level rychlosti 1,
(Tato třída je vhodná proti těžké technice, například tankům. z naváděnou raketou můžete dělat spoustu kejklí. A těžké granáty mají sílu bazuky ale házet je můžete rychleji.
Brokovnicí se snadno ubráníte na blízko. S touto třído skvěle ubráníte vlajkovou loď.)
3 třída: elektrokopí, stamina, balíček zdraví a nábojů, level rychlosti 3, level životů 1, level rychlosti obsazování 3
(Tato třída se velmi hodí do krizových bitev v galaktickém conquestu, v případě velké přesily. Rychle s ní můžete běhat, rychle můžete obsazovat území, v případě aktivování bonusu - stamina obsazujete mnohem rychleji. Elektrokopím se lze poměrně účinně bránit proti nepřátelům.)


V galaktické conquestu můžete použít velmi riskantní taktiku. Posílejte na každou nepřátelskou planetu pouze deset vojáků. A nebudete mít žádné ztráty. Takovou bitvu je ale těžké vyhrát. Pokud útočíte tak v malém počtu, dostávejte se na planetu pomocí únikových modulů. Transportéry to nemá smysl. Pouze v případě že útočíte v úměrném počtu, nebo z přesilou.
Bohužel z této taktiky jsou zisky peněžní minimální. To z důvodu, že kreditů dostáváte podle toho, kolik máte na planetách vojáků.

Bojujete-li za republiku, a dostanete se do separatistické lodi můžete zlikvidovat generátor přímo z hangáru. Proměníte se ve druhou třídu a pošlete skrz levou chodbu naváděnou střelu přímo ke generátoru. Chce to trochu cviku, ale jde to. Raketa je silnější, než obyčejná a generátor vyřídí na jednu ránu.

Pokud bojujete za hrdinu, který má stíhačku z kanóny vysoké kadence, vyplatí se někdy zlikvidovat štíty přímo z vesmíru. To doporučuji především používat v galaktickém conquestu.

Pokud se vám nechce do vesmíru, tak můžete po zničení štítů nepřátelské lodi setrvat na planetě a nepřátelská loď za chvíli vybouchne sama od sebe, protože její generátor zničí vaši spolubojovníci. To le není vždy jisté, někdy pokud se o to nepostaráte vy tak loď nevybouchne.

Chyby ve zvýhodňování sil

V minulých dílech jsem se o tomto problému nezmiňoval, ale platí to pro všechny díly.
Je to neúměrná výhoda výhoda jedné strany nad druhou. Například zvítězit za jednu stranu je na určité planetě jednodušší než za stranu druhou.
V tomto díle se to projevuje například tak, že za impérium vám často vypadávají štíty u vaší vlajkové lodi (někdy i v případě, že iontové dělo je pod vaší kontrolou.
Dále je většinou mnohem lehčí vyhrát za separatisty, než za republiku.
To pozoruji zvláště v bitvách, kde bojujete proti přesile.
Tato neúměrnost je podle mě velikou chybou. Ve výhodě by podle mého názoru měla být vždy ta strana, proti které hrajete.

Batlefront III
Původně slibovaná hra. Bohužel nevydaná, přes to že vypadala tak dobře.
Tvůrci měli dokonce hotovou i alfa verzi, stačilo doladit pár detailů a hra by byla na světě. Bohužel těsně před dokončením byla zamítnuta. Prý existoval odkaz ke stažení alfa verze, bohužel ten prý časem zmizel. Tímto prosím všechny, aby , pokud ho najdou, tak ať ho napíší do komentáře. Myslím, že by si to tato hra zasloužila podle videí vypadala skvěle.
a soustředila se silně na svůj vlastní smyšlený nekanonický děj.
Elite Squadron byli malým výtažkem z toho co zbylo. Nic méně ve třetím dílu by bylo jistě více lokací, příběhu a zábavy.


Battlefront Dice

Díl od jiné firmy, který by měl být brzy vydán. Příliš mě neláká. Podle videí by měl být ve stylu Call of Duty. Tady méně volný, více realistický.

Opět děkuji všem, co si přečetli mé články.
Moc mě bavilo je psát. Doufám, že jste se dozvěděli něco nového.
Budu moc rád za každý komentář a hodnocení. Jaký to už nechám na vás :D