- Návrat Jediů byla natáčena s falešným názvem Blue Harvest. (Modrá sklizeň) Důvodem bylo to, aby fanoušci nenarušovali natáčení.- Slovo Ewok, název rasy malých medvědů z Endoru, nebylo ve filmu řečeno. Objevilo se však v titulcích.- Slovo je odvozeno od jména indiánského kmene Miwok, který přebýval v severní Kalifornii, kde se i scény z Endoru natáčely.- George Lucas a J.J.R. Tolkien pravděpodobně rádi četli Bibli. Oba využili název vesnice Endor pro využití do svých děl. Jedná o kanaanitinskou vesnici, ve které podle hebrejské bible žila endorská čarodějnice. Ve Star Wars je Endor planeta, v Pánovi prstenů se jedná o elfskou vesnici.

- Místo Ewoků měli být původně Wookieeové. Ale diváci znají Chewbaccu, technicky znalého, co umí opravovat a řídit loď. Tak by bylo divné, že by nemohli odletět z Endoru. Wookiee nahradil Lucas méně zkušenější Ewoky.

- Jeden z Ewoků řekl slovo stejně znějící jako název domovské planety Padmé, Naboo. Jedná se o náhodu nebo o narážku na Novou triologii?

- Slova k písni Yub nub, které bylo nahrazeno Ewok Celebration, napsal syn Johna Williamse, Joseph Williams se zpěvákem skupiny Tonto.

- Lucas nemohl přijít na jméno hlavního města Republiky, planety Coruscant. Až spisovatel Timothy Zahn až ve svém románu Dědic Impéria tento název zmínil. Lucas toho využil v Nové triologii.

- Meč Luka Skywalkera je předělaný meč Bena Kenobiho. A Lukův/Anakinův meč z Epizody IV. je využit pro Darth Vadera, jakožto předělávka.

- Yoda v této Epizodě neměl být. Ale podle dětských psychologů by tam měl být. Protože někteří diváci nemuseli lordu Vaderovi věřit, že je Lukův otec. Proto byl přidán Yoda, aby tvrzení potvrdil.- Původní název Epizody měl znít Pomsta Jediů. Ale podle pravidel se Jedi nemstí. Zato Sithové ano. Což Lucas využil v názvu Epizody III.- Tanečnici Oole vypadne v jedné scéně ňadro.- Carrie Fisher, představitelka Leiy, zažádala o to, aby mohla mít jakožto otrok Jabby Hutta, slavné bikiny. V předchozích dílech nosila outfity, ze kterých nebylo jasné, že je žena.- Leia a Mon Motha jsou jediné ženy Staré triologie, které měly větší roli.

- "Pohřeb" Darth Vadera byl natočen dlouho po skončení natáčení v Skywalker Ranch.- David Prowse, člověk, co nosil kostým Darth Vadera, byl v závěrečném duelu nahrazen Bobem Andersonem. Oproti Prowsovi byl mrštnější a hbitější.

- Hlášku "It's a trap!" zná snad každý. Málokdo ví, že původně tato hláška zněla: "It's a trick!" To však nebylo ono. Byla změněna.- Mark Hamill spekuloval, že by jeho postava přešla na Temnou stranu, ale poté by se vrátil zpět na Světlo. Ale to zní celkem nerealisticky.

- Původní verze zněla, že Luke opustí Rebely a bude žít jako Jedi poutník.

- Han Leie jednou řekne, že jí miluje. Ona odpoví: "Já to vím." Podobnou odpověď dá Leie Han v předchozím dílu.

- Když se Han zakouká na svou loď, tak řekne: „Mám jen divný pocit, že už jí nikdy neuvidím.“ V původní verzi neměl Millenium Falcon výbuch Hvězdy Smrti přežít.

- V knize Návrat Jediho se můžeme dozvědět, že Boba Fett se dostane ze Sarlacca.

- Lukovi a Anakinovi v půlce "jejich" triologie byla useknuta ruka.

- Zvuk kroků Vadera byl nahrán pod mostem Golden Gate. Prý pro zlověstnost.

- Odkud je vlastně řev Rancora? Jedná se o upravený štěkot jezevčíka.

- Rok 2004 byl rok změn. Při oslavách na Endoru byl přidán změněný Anakin. Ze starého Sebastiana Shawa se stal Hayden Christensen. K oslavám celé galaxie se přidala planeta Naboo. Byla také upravena píseň a kapela Max Reebo Band.- Lucas zakázal zabít ve filmu jakoukoliv postavu ze Staré triologie. Zřejmě toho chtěl využít pro natáčení dalších dílů, které převzal J.J. Abrams

- Harrison Ford chtěl, aby jeho postava zemřela, obětovala se pro své přátele. Ale to se Lucasovi nelíbilo.

- Další nápad zněl, že by se Ben Kenobi vrátil mezi živé. To se také zamítlo.

- Konec měl být také takový, že Han a Luke dostanou medaile jako v epizodě IV. A že se Han s Leiou vezmou.