Zdravím,

vím, sliboval jsem jinou sérii, ale musel jsem napsat tento blog, který se možná stane terčem hádek a rozepří pomocí komentářů. Bude se jednat o sérii, která je určena k naprosto nesmyslným tématům, o kterých se vedou řeči i přes to, JAK JE TO NAPROSTO NESMYSLNÉ! Někdo může namítat, že nebude to, co budu psát, pravda. Ale každý máme svojí pravdu. Každý máme názor na věc. Proto i očekávám nízké hodnocení od uživatelů, co nesouhlasí. Ale to je Vaše věc.

Nyní přejdeme k věci. Odvěké téma hádek je armáda Galaktického Impéria. Ve filmech je řečeno, že se jedná o elitní armádu vůbec. Ale jak vidíme ve filmech a seriálech, není tomu tak. Stormtroopeři jsou nemotorní, střílejí nepřesně a zcela omylem se trefí. V tom je právě ten problém. Většina lidí protestuje, že stormtroopeři mají být nepřemožitelní, ale ne jen paka v bílých brněních. Ale zatraceně! Chápete, že George Lucas pojal film jakožto film PRO DĚTI?! Myslíte, že by děti viděly rády, jak jejich hrdinové na straně Dobra dostávají totální klepec, ba i zemřou? Samozřejmě chápu, že když nikdo z Imperiálů nepřežije a hlavní postavy na straně Dobra se jen otřepají, je trochu nerealistická situace. Ovšem je tu potíž taková. Pokud právě hlavní postavy bojují proti nepřátelským jednotkám, tak samozřejmě vyhrají. Přece nemůže umřít hlavní klaďas rukou nějakého ubohého, neznámého vojáka. Bravo, Lucasi!

Přesný důkaz je právě u Rebels. ( seriál PRO DĚTI!) Skupinka mladých Rebelů se základním výcvikem boje proti elitě a chloubě Impéria, stormtrooperům. A kdopak vyhraje? No samozřejmě že Rebelové! Silně mi to připomíná pohádku, kde Dobro vítězí nad Zlem.
Pokud se ale vrátíme do první epizody Rebels, tak jen jeden z Imperiálů přežije. Kdo? No samozřejmě další hlavní postava, záporák agent Kallus. Samozřejmě! Bylo by to moc monotóní. Stormtroopeři vs. Rebelové, jen samotní vojáci v bitvě? Jistě by to byla zajímavá podívaná plná smrti vojáků na OBOU stranách. Té se však asi nedočkáme.

Klonové války jsou také dobrým případem. Klony, které bych mohl všemi nazvat hlavními postavami, "lidmi," které byli známi i jmény, umírali i přes to. Ovšem jsou si všichni, SUPRISE!, podobní. Takže divák si k nim nemůže udělat takový citový vztah jako k nějaké postavě z filmu, například k Anakinovi. Samozřejmě pokud je to epizodní klon. Mám tím na mysli to, že se objeví v jedné epizodě, ve které taky zemře. Divák si řekne: "Další mrtvý klon." Ale kdyby zemřel, napřiklad Rex nebo Cody, tak pak všichni můžou zbláznit!

Zkrátka abych to shrnul. Stormtroopeři jsou nešikovní záměrně, stejně jako droidi v TCW.

To by bylo asi všechno co jsem chtěl říct. O tomto tématu by se dalo mluvit dlouze a dlouze, ale na to nemá nikdo čas, ba i náladu. Pokud máte něco, co byste mi chtěli napsat, nějaký souhlas, nesouhlas, cokoliv, napište mi to do komentářů. Budu za to vděčný.