Jedi s temnou minulostí. Narodil se na Kiffu, domovské planetě Kiffarů. Po rodičích zdědil schopnost psychometrie – číst historii z předmětů. Také byl citlivý na Sílu a mistr Tholme, který byl strážcem sektoru, ho začal cvičit doma. Po smrti jeho rodičů byl konečně odveden od vlivu jeho pratety a vycvičen v plnohodnotného jediho.

Během výcviku se seznámil s několika jedii, vedle Qui-Gon Jinna a Obi-Wana také Bant Eerin a Siri Tachi.

Už jako padawan poznal svého učedníka, když na Rylothu zachránil malou Aaylu Securu. Přemluvil mistra, aby byla podrobena testům na Coruscantu. Vzniklo mezi nimi silné pouto, byli schopni spolu komunikovat skrze Sílu a vždy byli schopni vycítit přítomnost jeden druhého.

Během blokády Naboo byl na Tatooine ve stejnou dobu jako Qui-Gon a jeho skupina, ale nevěděli o sobě. O jeho smrti se dozvěděl až zpětně po návratu do Chrámu.
Při vyšetřování prodeje nelegálních drog, přišel o paměť. Celou dobu poté mu pomáhal pašerák Vilmarh Grahrk, devaronian. Nakonec se ukázalo, že i on měl ve výrobě svou roli a byl to on, kdo omráčeného Vose bez vzpomínek odvezl na Nar Shaddaaa. Stali se dlouholetými spojenci, ale ne tak dobrými přáteli. I Aayla Secura přišla o vzpomínky a po znovu nalezení svého mistra si nic nevybavila. Oba však byli dovedeni na Coruscant, aby se podrobili přecvičení v Chrámu.
(Celý tento incident vedl v pozadí Darth Sidious, který chtěl přetáhnout Vose na Temnou stranu)

Po akci s drogami se vypořádal s čarodějkami na Dathomiru, které ohrožovaly samotný Coruscant. Dokázali najít cestu do hvězdného chrámu a k bráně nekonečna, která byla schopna vymazat celou planetu v tváře vesmíru. Než stačila dorazit vlna ke Coruscantu povedlo se Quinlanovi obrátit ji zpět do brány, která byla zničena. Během mise byl nucen zabít strážce chrámu – obřího červa Whuffa. Původní obyvatel Dathomiru z rasy Kwi mu pak řekl, že když zabil strážce, musí ho nahradit.

Později se společně s mistrem Tholmem vrátil na sesterskou planetu svého domova, Kiffex. Planeta určena pro kriminálníky. Tinté, vládkyně na Kiffu a jeho prateta, si vyžádala přítomnost jediů po zmasakrování jedné ze strážních pozic na planetě. Quinlan byl opět vystaven teroru z dětství, když si prožil smrt svých rodičů. Zjistil, že jejich smrt způsobila Tinté. Anzati byli vrahy tehdy i nyní. Na Kiffexu se nacházela krypta s uvězněným padlým jediem, jménem Volfe Karkko. Ten k sobě dokázal nalákat Aaylu a ovládnout její mysl. Ta společně s Anzaty pustošila planetu. Po jeho porážce se Tholme ujal Aayly z obav o Quinlanovu náchylnost k Temné straně a on sám se rozhodl odejít z Chrámu a cestovat po galaxii.
(I zde se objevil Vilmarh Grahrk)

Na jeho hlavu byla vypsána odměna. Před zastřelením ho zachránila Aayla, která mu přišla oznámit špatné zprávy. Mistr Tholme se ztratil společně s Natem Securou, nástupce vůdce klanu. Vyhledali Grahrka, který se opět projevil jako skrytý hybatel. Prozradil jim, že oba společně s dvěma válečníky morgukai odvezl na Kintan. Během mise se Aayla svěřila Vosovi, že toto je její poslední zkouška před jmenováním na rytíře. Po úspěšné záchraně obou unesených a návratu do Chrámu byla Aayla jmenována rytířem a Quinlan získal hodnost mistra.

Brzy po bitvě o Geonosis začal Vos pracovat na síti špiónů – byli to hlavně lidé, kteří se snažili podpořit republiku mimo dosah zákonů. Později sám začal pracovat pro hraběte Dooku, stejně jako další padlí jedi. Brzy po nástupu byl nucen zabít svou pratetu, aby se neprozradil. Následně získal holokron sitha Darth Andeddu, který uchovával jeho rudý krystal. Dooku ho věnoval Quinlanovi. Díky quinlanovým úspěchům ho poslal na další akci. Zabít cíl z vyšší společnosti. Dooku řekl, že jeho cíl je politik a skrytý sith. Věděl o Quinlanově touze najít druhého sitha a zahrál na tuto vlastnost. Dooku označil jednoho ze dvou politiků jako cíl. Vos pochyboval, že Palpatine by mohl být sith a zvolil druhého senátora. V noci ho zavraždil. Vos dokázal proniknout až k senátorově posteli a zabít ho, ale pak byl napaden mistrem, který měl senátora chránit. Nesměl se prozradit a svedl s ním duel. Když se Quinlan vrátil, Dooku popřel tvrzení, že jeho cíl byl Sith.

Obrázek
Z celého řádu bylo o jeho situaci informováno jen několik jediů. Yoda, Tholme, který ho na tuto misi přivedl a Aayla, která pouze tušila, že jeho přechod není stálý. Rozhodující chvíle nastala, když se setkal se starým přítelem Obi-Wanem. Toho lovili Asajj Ventres a Tol Skorr (oba padlí jedi). Vos přesvědčil Kenobiho, že je stále na straně republiky a společně se jim podařilo uniknout vrahům. Dorazili k republikové flotile vedené Saesee Tiinem. Ten Quinlanovi nevěřil a nějakou chvíli byl uvězněn, doku nebyl velící křižník poškozen v bitvě. Po útěku ukořistil stíhač a připojil se k probíhající bitvě proti separatistům.

Na hranici mezi republikou a separatisty Quinlan pokračoval v předstírání své loajality k Dookuovi. Během krátké návštěvy byl dotázán, aby doprovodil tři prapory v čele s mistrem Rancisisem na Saleucami. Tholme nahlásil skryté klonovací zařízení a cvičitele z řad Anzatů – v galaxii známá jako nejkvalitnější vraždící rasa. Vos souhlasil sekundovat Rancisisovi a také chtěl zabít Sora Bulqa, o kterém si myslel, že je druhý sith. Během mise byl vystaven dilematu. Potkal mistra Tholma, požádal ho o pomoc s Bulqem. Tholme odmítl a Vos byl nucen probojovat si cestu. V domnění, že je jeho mistr mrtev, pokračoval ve svém úkolu. Další dilema přišlo, když Dooku odhalil Vosovu milenku a přítelkyni Khaleen, v zajetí. Nemohl ji zabít a radši si vybral postavit se dvěma padlým jediům.

Pomoc přišla záhy, Tholme se vynořil odnikud. Vos pak svedl duel se Sorou. Bulq věřil svému Vaapadu a Vos musel využít trénink, který získal od Windua. Nebýt mistra Tholma a Aayly, která byla v komplexu také, Vose by přemohla jeho vnitřní temnota ve spojení s temnotou Bulqa. S pomocí dokázal Quinlan využít veškerou temnotu okolo sebe k porážce Sory a zůstat věrný Světlé straně.

Brzy po bitvě se dozvěděl že Khaleen je těhotná. On se však rozhodl zůstat v řádu do konce války, což ho málem stálo život. Před rozkazem 66 asistoval Luminaře na Kashyyyku. Po vyhlášení se nacházel v pozorovatelně turbotanku ( HAVw A6 Juggernaut). Střelec druhého tanku po něm vystřelil. Zraněný Vos se zlomenou rukou vyrazil do lesů. Později byl vystopován klonem Faie, který vyhrožoval bombardováním. Nálet by zabil oba dva a všechny v nedaleké vesnici. Vos na něj zaútočil. Oba spadli z platformy do lesa. Vojáci poté našli pouze Vilmarha Grahrka spalujícího tělo a mrtvého klona v brnění.
O osm měsíců později se Khaleen, Tholme a T’ra Saa sešli v jeskyni na Kashyyyku. Quinlan, považovaný za mrtvého se objevil ve vchodu, krátce po narození jeho syna, Korto Vose. Vilarh vyměnil těla a Quinlan se v tajnosti zotavoval ze zranění. Všichni se usadili na Kashyyku a zůstali tam (pravděpodobně až do smrti).