Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »

Uživatelský blog

Blog uživatele Wrait

Velice rozšířené technologie (Datapad, komlink, hologram)

Zamyslel jsem se: "Co používáme my, když si potřebujeme něco přečíst, napsat? Co používám, když voláme domů, nebo si chceme pokecat se skupinkou kamarádů?" Z toho mi vyvstalo na mysli několik zařízení, které používají naši hrdinové. Určitě všichni naleznete dnešní ekvivalenty. Přečíst článek »

Blackguard

Při cestování po galaxii (bohužel jen té internetové) se ke mně donesly zprávy o jedné velice zajímavé skupině. Nazývají se Blackguard a hledají vědomosti a poznání Síly. Ne jako ostatní skupiny, které vznikly na bedrech jediů, kteří opustili chrám, tuto skupinu založil sithský učedník. Přečíst článek »

14. Červenec 2015 - 8:54Holokron potulného rytíře > Postavy

Hvězdný systém Corellia

Dnešní článek jsem se rozhodl věnovat Corelliánskému sektoru. Sice to zní jako bych se měl věnovat jedinému mravenci v mraveništi, ale jde nejméně o královnu sektorů, pokud ne o víc. Corellia není ledajaký sektor… Přečíst článek »

Dire Cat, Tusk Cat

Minule jsem se přiřítil se sarlaccem a nebudu brzdit. Galaxie je rozlehlá, máme tu spoustu zajímavých, známých i důležitých osobností, ale co stálo na začátku civilizace? Centerpoint station, jak se říká… Ale dnes mám na mysli hlavně veškerou živočišnou populaci. Přečíst článek »

Sarlacc

Všichni na této stránce určitě alespoň jednou zahlédli toho otesánka zakopaného v zemi, čekajícího, až mu oběd spadne přímo do žaludku. Nyní se podíváme na to, proč čekal a nevydal se po stopách své kořisti. On to ve skutečnosti dělal… Přečíst článek »

Dvě tajné milenky...

Nedávno jste si mohli přečíst o několika významných členech Řádu. Dnes se jich dotkneme znovu. Ne všichni jedi se drželi kodexu doslova a občas si odskočili mimo chrám za nějakou „zábavou“. A někdo ani nešel tak daleko… Přečíst článek »

7. Duben 2015 - 15:16Holokron potulného rytíře > Postavy

Quinlan Vos

Jeden z nejzáhadnějších jediů klonových válek, kterého jeho úsilí a touha ukončit konflikt zavedlo až na kraj propasti temnoty. Jeho Práce ho pohltila natolik, že začal pochybovat o své totožnosti. A když to všechno přežil, stihl si v nestřežené chvíli založit rodinu a přežít rozkaz 66. Přečíst článek »

16. Březen 2015 - 10:11Holokron potulného rytíře > Postavy

Stíny Chrámu

Pro tento článek jsem se rozhodl pro jinou formu, než mívám normálně. Protože psát dva životopisy by bylo nudné, vyberu jen to nejdůležitější a v bodech vám přiblížím tři osoby, které se staly stíny republiky – An’ya Kuro, také známá jako „Dark Woman“ a Tholme, jedi, který přežil svou vlastní smrt. Přečíst článek »

28. Únor 2015 - 17:04Holokron potulného rytíře > Postavy

Mise na Queytě

Dvojčlánek: Doplňující informace k postavám z druhého článku "Legendy řádu Jedi" Poslední mise, které se zúčastnili byla pro republiku velice důležitá a naléhavost se odrážela i v Síle. Někteří přišli z vůle Rady, jiné na podnět Síly. Přečíst článek »

Legendy řádu Jedi

Tentokrát dvojčlánek. Protože nechci míchat osobnosti a události, zde se dočtete o čtyřech postavách, které se nechaly vést Silou až na samý okraj galaxie, aby se opět sešly na svůj pohřeb. Druhý článek: Mise na Queytě. Přečíst článek »

24. Únor 2015 - 19:07Holokron potulného rytíře > Postavy

Mas Amedda

Další kousek do sbírky životopisů - Pravá ruka kancléře Mas Amedda se zaplet do větší hry než jen politické půtky. Čestný muž, který padl do rukou zla. A stejně dělal vše pro to, aby byla galaxie dobrým místem k životu. Přečíst článek »

22. Únor 2015 - 23:25Holokron potulného rytíře > Postavy

Sly Moore

První novoroční článek roku 2015. Začínám zvolna :) Vybral jsem takovou šedou eminenci senátu, abyste poznali, jak šíleně prohnaný Sidious vlastně byl, jak dokázal manipulovat se světem a životy ve svůj prospěch. Přečíst článek »

4. Leden 2015 - 19:36Holokron potulného rytíře > Postavy

Superzbraně III

Vzhledem k mému minulému článku přináším článek o „věcech“, které by mohly (nebo nemusely) využívat krystalovou technologii. Ze všech superzbraní však jenom vybírám, abyste neříkali, že jsem zapomněl na tamto nebo ono. Každopádně je toho dost a tak jsem si dovolil rozdělit vám to na tři kategorie – Stanice, lodě a jiné. Protože je to ohromné množství informací, vyjde toto jako série tří článků Přečíst článek »

15. Prosinec 2014 - 11:31Holokron potulného rytíře > Technologie

Superzbraně II

Vzhledem k mému minulému článku přináším článek o „věcech“, které by mohly (nebo nemusely) využívat krystalovou technologii. Ze všech superzbraní však jenom vybírám, abyste neříkali, že jsem zapomněl na tamto nebo ono. Každopádně je toho dost a tak jsem si dovolil rozdělit vám to na tři kategorie – Stanice, lodě a jiné. Protože je to ohromné množství informací, vyjde toto jako série tří článků. Přečíst článek »

7. Prosinec 2014 - 12:41Holokron potulného rytíře > Technologie

Superzbraně I

Vzhledem k mému minulému článku přináším článek o „věcech“, které by mohly (nebo nemusely) využívat krystalovou technologii. Ze všech superzbraní však jenom vybírám, abyste neříkali, že jsem zapomněl na tamto nebo ono. Každopádně je toho dost a tak jsem si dovolil rozdělit vám to na tři kategorie – Stanice, lodě a jiné. Protože je to ohromné množství informací, vyjde toto jako série tří článků. Přečíst článek »

1. Prosinec 2014 - 16:35Holokron potulného rytíře > Technologie

Krystaly světelných mečů (a nejen mečů)

Krystaly! Kdysi dávno v předaleké galaxii... Dobře, dnes vynecháme historii. Není tak zajímavá a vůbec, mnoho bylo řečeno v předešlém blogu o světelných mečích. Dnes jen krátce o vlastnostech a původu, doufám že si to užijete jako minule :) Přečíst článek »

23. Listopad 2014 - 21:49Holokron potulného rytíře > Technologie

Komari Vosa

Jako první postavu vám představím jednu z padlých jedi během doby republiky před klonovými válkami. Dozvíte se, jak Dooku získal slabost pro nelítostné dívky a kde přišla Asajj Ventress ke svým mečům. Dojde také na klonovou armádu... Přečíst článek »

15. Listopad 2014 - 19:34Holokron potulného rytíře > Postavy

Stručná (dlouhá) historie meče, zajímavosti, tajemství

Pro první článek jsem si vybral téma velmi důležité. Ne každý zná odpověď na otázku: "Co je světelný meč?". Samozřejmě, zbraň jediů a sithů, ale víte, kdy vznikla? Jak? Pokusím se vám krátce přiblížit historii této mocné zbraně a všestranné pomůcky a prozradím vám některé málo známé informace. Jak se vyvíjeli technologie a kam až došel. Také si ukážeme, jak se dá meč upravit dle libosti svého pána a význam pro jedie nejen jako zbraň. Přečíst článek »

7. Listopad 2014 - 22:39Holokron potulného rytíře > Technologie